חיפוש
פעולות
Skip Navigation Linksעמוד הביתחיסכון והשקעותהשקעה בהלוואותהלוואה חברתית

הלוואה חברתית

השקעה בהלוואה חברתית P2P
 
פלטפורמה דיגיטלית להלוואות בין אנשים

השנים האחרונות הינן שנים מאתגרות למי שמעוניין להשקיע כסף וליהנות מתשואות גבוהות. ריבית בנק ישראל כל כך נמוכה שהחיסכון בבנק לרוב איננו משתלם, ופתרונות אחרים מחייבים השקעה לטווח ארוך או השקעה של סכומי כסף גבוהים במיוחד. אפשרות להשקעה ריווחית (בשנה האחרונה המלווים שלנו עשו תשואה ממוצעת של 5.7%), שאינה דורשת ממך סכומי כסף גבוהים, היא השקעה חברתית.

מהי השקעה חברתית?
מהצד האחד יש את הלווים: אנשים מהישוב שמבקשים ללוות כסף, עסקים קטנים ובינוניים ומיזמים חברתיים כמו הוצאת משפחות מקו העוני, קרן לעסקים קטנים ועוד.
מהצד השני יש את המלווים: אנשים כמוך שרוצים להשקיע את הכסף שלהם וליהנות מתשואה טובה, ואם אפשר באותה הזדמנות גם לתרום למען החברה אז זה בכלל נהדר.

איך עובדת השקעה חברתית?
פלטפורמה דיגיטלית מחברת בין אנשים שיש להם כסף ורוצים להשקיע אותו בהשקעה עם פחות עמלות ויותר ריבית, לבין אנשים שצריכים כסף (כדי לרכוש רכב, לסגור מינוס, לקנות אוכל או כל סיבה אחרת). המלווה יכול להלוות בו זמנית למאות לווים, וליהנות מריבית גבוהה יותר על הכסף, הלווה ייהנה מהלוואה בריבית שנמוכה משמעותית, כמעט בחצי, מהריבית בבנק. המנגנון רזה יותר, העמלות שלנו נמוכות משמעותית כך שאין מתווכים שמנים בדרך - וכולם מרוויחים.
•משקיעים באנשים - מתן הלוואות בצורה מהירה, פשוטה ואמינה לאנשים שזקוקים להלוואה
•הרווח מהלוואות, שבדרך כלל מגיע לבנקים, מגיע לכיס שלך
•הכסף שהלווים מחזירים בכל חודש נכנס אלייך לחשבון
•אתה יכול היום להשקיע במיזמים שמשנים חיים לאחרים בלי ליטול על עצמך סיכון מיותר

על חברת טריא
חברת טריא הוקמה ומנוהלת על ידי צוות מצומצם של מומחים מובילים בתחומי הטכנולוגיה והרגולציה, שפיתחו פלטפורמה מיוחדת וייחודית הנמצאת בתהליכי ייצוא למדינות נוספות מסביב לעולם.
טריא הוקמה במטרה לייצור קהילה פיננסית דיגיטלית שדואגת לחברים בה על ידי כך שהיא מחברת בין אנשים שיש להם כסף פנוי לאנשים שצריכים כסף. בלי תיווך של בנקים, בלי עמלות מיותרות ובלי עלויות מנופחות. כך אנשים עם כסף פנוי מקבלים יותר כסף, ואנשים שצריכים כסף, משלמים הרבה פחות מכל אפשרות אחרת.
בחברת טריא למעלה מ-1.8 מיליארד ש"ח הלוואות במערכת,
עשרות אלפי מלווים ולווים בישראל ואחוז הפסד אשראי במערכת הנמוך מ-0.1%. 

השקעה חברתית עם איילון נאמנים וטריא
 
  • הכספים שלך מושקעים במסלול הכולל 100% בטוחות
  • מיסוי נמוך של 15% (לעומת מס רווחי הון 25%)
  • רמת נזילות גבוהה, אין עלויות משיכה וקנסות יציאה
  • תהליך השקעה פשוט ונוח
  • אפשרות לבחור בסוכן אוטומטי שממשיך להשקיע את הכספים שמצטברים בהשקעות חדשות
  • פיצול סיכון לכמה הלוואות בתנאים שונים בכל רגע נתון
  • עשרות אלפי מלווים ולווים בישראל
  • אחוז הפסד אשראי במערכת נמוך מ- 0.1%

טריא בטוחות
מודל ייחודיי ראשון מסוגו המאפשר יצירת שיתופי פעולה עם קהילות לדוגמא: בתי חולים, סוכנויות רכב, גופי אנרגיה ירוקה ועוד, המאפשרים יצירת הלוואות עם בטוחות בין אנשים. הבטוחות הינן שעבודים לטריא בשם ועבור המלווים או הפקדת מזומן בחשבון הנאמנות של טריא לטובת המלווים במקרה של איחור בהחזר להלוואה.

 

דוגמא לבטוחה בתחום הנדל"ן
מח"מ הלוואה: עד שנה וחצי  (18 חודשים)
ריבית ממוצעת 6.5%-8% ורק על נכסים בישראל,
כלל הנכסים הקשורים להלוואה משועבדים לטריא
שעבוד ראשון יחס LTV 50%  (כלומר, על כל שקל יש נכס בשווי של לפחות 2 ש"ח)

 

דוגמא לבטוחה בתחום רכב
הלוואות לרכב יד שניה, עד 60% משווי הרכב ריבית ממוצעת 5% .
שיעבוד ראשון ויחיד של הרכב לטובת הלווים בטריא
הפקדת כספים ע"י חברת הטרייד אין (יבואן) בחשבון
הנאמנות שמהווים " כרית ביטחון" עבור לווי טריא למקרה של אי החזר הלוואה.

לפרטים נוספים, ניתן להיכנס לאתר של טריא - לפתיחת חשבון לחץ כאן.

איך לבחור השקעה חברתית?
באמצעות איילון נאמנים וחברת טריא, תוכל לבחור לך את האנשים, העסקים או המיזמים להם אתה מעוניין להלוות, כאשר מנגנון ייחודי יסייע לך לבחור את ההשקעה המתאימה לך לפי רמת הסיכון שמתאימה לך: מהלוואות בסיכון נמוך, בהם שועבד נכס לטובת ההלוואה והלווה אופיין כבעל סיכוי גבוה להחזיר את הלוואה ועד הלוואות בסיכון גבוה, בהן הסיכוי להחזר נמצא נמוך יותר, ואז הריבית שתקבל גבוהה יותר.
אתה מוזמן לשוחח על כך עם מנהל תיק הלקוח שלך באיילון נאמנים.
אם אין לך מנהל תיק לקוח, אתה מוזמן למלא את פרטיך בטופס צור קשר .

שאלות ותשובות


איך אני מקבל את הכסף?

ההלוואות מוחזרות לחשבונך מדי חודש על ידי הלווים וההחזרים מחושבים לפי לוח שפיצר (לוח סילוקין להלוואות עם החזר חודשי קבוע). בגין כל החזר שמתקבל מנוכה לך עמלת ההשקעה כפי שסוכמה בתחילת התהליך (עד 0.5% בשנה משווי התיק, רק מההחזרים).

מה קורה במקרה של פיגור בתשלום?
במקרה של פיגור בתשלומים בהלוואה בה השקעת, מערכת טריא אחראית לפעול מול הלווה להסדר החוב. אם הלווה לא יסדיר את חובו, יינקטו צעדים לגביית החוב ונקיטת הליכי הוצאה לפועל כל סכום שייגבה יועבר אליך עם ריבית פיגורים ובניכוי עלויות הגבייה.

מה קורה במקרה של פירעון מוקדם?
מעבר לפן העסקי, יש כאן פן חברתי, ולכן הוחלט שנכון וצודק יותר לפעול בצורה הוגנת יותר משל הבנקים ולאפשר ללווים לפרוע את ההלוואה באופן חלקי או מלא בכל רגע מרגע נטילת ההלוואה, ללא קנס או עמלה. במקרה כזה כמובן שלא נגבה ממך עמלת השקעה, והכסף יוכל לעבור, להשקעה אחרת לפי בחירתך.

מה העמלות ומה הריביות?
כל הלוואה במערכת מדורגת לפי סיכון הלווה, ובהתאם נקבעת ריבית ההלוואה. ככל שהסיכון גבוה יותר, כך הריבית עבור ההלוואה גבוהה יותר, בצורה זו הריבית מגלמת את סיכון אי ההחזר הצפוי על פי דירוג האשראי שנקבע ללווה.
עמלת המלווה היא עד 0.5% משווי התיק (ורק מההחזרים) בשנה. אם אחת ההלוואות נמצאות בפיגור שכתוצאה ממנו לא מתקבל החזר, לא תחויב בעמלת השקעה בגין אותו ההחזר.

מעונין להצטרך כמשקיע? להצטרפות לחץ כאן!

רוצה לקבל הצעה כמשקיע להלוואות?

רוצה לקבל הצעה כמשקיע להלוואות?
איך קוראים לך?
מה כתובת המייל שלך?
Phone Pref
מה מספר הטלפון שלך?
Venture Code