חיפוש
פעולות
Skip Navigation Linksעמוד הביתחשוב לדעתחיסכון לילדים: 5 דברים שחובה לדעת

חיסכון לילדים: 5 דברים שחובה לדעת

רובנו רואים בחיסכון עבור ילדינו כלי בסיסי שיאפשר להם ליהנות מכל מה שהעולם מציע. ללמוד במוסד להשכלה גבוהה ולהרחיב את הדעת, למצוא בן/בת זוג ראוי לחיים, לרכוש דירה למשפחה הצעירה ועוד. לא תמיד ביכולנו לחסוך עבורם מידי חודש בחודשו ולעיתים, גם אם הכסף מצוי בידינו, איננו יודעים מהי הדרך המתאימה ביותר לחיסכון מסוג זה. אספנו עבורך 5 דברים שחשוב שתדע על חיסכון עבור ילדיך:
ניתן לחסוך כל סכום
גם אם נראה לך שאין ביכולתך להקדיש סכום חודשי לחיסכון עבור ילדך, שווה לחשוב שוב. אין צורך לפנות סכומים נכבדים מההכנסה החודשית שלך לצורך חיסכון. גם כמה עשרות שקלים בודדים יכולים להצטבר עם השנים לסכום נאה שיוכל לשמש את ילדיך לחגיגת בר מצווה או לשעורי נהיגה.
התחל לחסוך כמה שיותר מוקדם
לחיסכון על פני זמן יש משמעות רבה, מעבר לסכומים גבוהים שיצטברו ככל ששנות החיסכון תהיינה רבות יותר. גם אלמנט הריבית דריבית משחק תפקיד בחיסכון שלך, אשר גדל עם השנים. ריבית דריבית משמעותה שהריבית שנצברת מצטרפת לחשבון החיסכון. בשנים הבאות של החיסכון תיצבר ריבית על הסכום שהופקד ובנוסף לו גם על הריבית שנצברה. כלומר, סכום החיסכון שלך יגדל עם השנים, גם אם לא תשנה את גובה ההפקדה והרי ככל שהריבית/תשואה גבוהה יותר, כך הפוטנציאל להשבחה על פני שנים גדול יותר.
אין סיכוי ללא סיכון
זכור תמיד שתשואה היא נגזרת של סיכון – אין סיכוי בלי סיכון. כדי להשיג תשואה גבוהה, תידרש להשקעות שעלולות להיות מסוכנות ולגרום גם להפסדים. מצד שני, תוכל ללכת על בטוח במסלולים חסרי סיכון, אך המשמעות היא שהתשואה שנשיג תהיה בהתאם –כלומר נמוכה מאוד. בחר את החיסכון המתאים לך בהתאם לאופייך כמשקיע ולרמת הסיכון שאתה מוכן לקחת על עצמך.
חיסכון לכל ילד
בינואר 2017 נפתחה במסגרת התכנית של משרד האוצר והביטוח הלאומי, תכנית חיסכון לכל ילד בישראל הזכאי לקצבת ילדים. בתכנית מופקדים 50 ₪ לילד מדי חודש עד הגיעו לגיל 18, בנוסף לקצבת הילדים המשולמת עבורו. הכספים מועברים לחיסכון על שמו בקופת גמל או בבנק, לפי בחירת הוריו. באפשרותך להוסיף מכיסך 50 ₪ נוספים על אלה המופקדים על ידי המדינה וכך להגדיל את החיסכון עבור ילדך.
כלי חיסכון
שוק החיסכון מציע כיום מספר כלים לחיסכון:תכנית חיסכון בבנק – יתרונה בכך שמהווה סיכון קטן מאוד לכסף שלך, אך תניב לך ריבית נמוכה מאוד ונעילת כספי החיסכון שלך לאורך שנים, כאשר הוצאתם כרוכה בתשלום קנס.
תיק השקעות – אפשרות כדאית רק לחוסכים בסכומים גבוהים בשל העלויות הכרוכות בבניית תיק השקעות ובליווי יועץ מומחה ובשל הצורך למעקב צמוד אחר הכסף שלך.
פוליסת חיסכון בחברת ביטוח – חיסכון בגוף מקצועי גדול ומפוקח המנהל את הכסף שלך. יתרונו בכך שניתן להפקיד אליו סכומים שונים, בהפקדה חודשית או חד פעמית ולמושכם בכל עת. החיסרון טמון בדמי הניהול הגבוהים שנגבים עבור חיסכון זה.
קופת גמל להשקעה - מוצר חדש ואטרקטיבי, המציע לחוסכים את כל היתרונות הקיימים בקופת הגמל, לצד אפשרות למשיכת הכספים שנצברו בכל עת, בתשלום מס על הרווחים בלבד וללא תשלום קנס על פירעון מוקדם, או לחלופין, משיכת הכספים לאחר גיל שישים, כקצבה חודשית פטורה ממס.
תכנית חיסכון והשקעה בניהול חברת P2P – פלטפורמת ההלוואות החברתיות הדיגיטלית מאפשרת לך להקים תכניות חיסכון לילדים ולכל מטרה, הכספים נשארים נזילים על שם החוסך הראשי, והחוסך יכול למשוך אותם בכל עת.
 
 

אנחנו כאן בשבילך

אנחנו כאן בשבילך
איך קוראים לך?
מה כתובת המייל שלך?
Phone Pref
מה מספר הטלפון שלך?
Venture Code