חיפוש
פעולות
Skip Navigation Linksעמוד הביתחשוב לדעתכך תנצלו את הטבות המס המגיעות לכם בפרישה

כך תנצלו את הטבות המס המגיעות לכם בפרישה

ידעת שעל פי חוק מגיע לך פטור ממס על חלק מהפנסיה? עם טופס 161ד ניתן להסדיר את הטבת המס למי שמקבל קצבת פנסיה, ולחסוך מאות אלפי שקלים עם השנים. אז מה חשוב לדעת והאם אפשר לקבל החזרים רטרואקטיבית?
 
אם הגעת לגיל פרישה, או שהפנסיה מתקרבת בצעדי ענק, חשוב להגיש בקשה לרשות המיסים על מנת לקבל פטור ממס על חלק מהפנסיה. הטבה זאת יכולה להתקבל כקצבה או כסכום חד פעמי, ועם שווי שיכול להסתכם במאות אלפי שקלים בתקופת הפנסיה. על פי הניסיון שלנו, רבים מן הפורשים לפנסיה בכלל לא מכירים את ההטבה הזאת, ולכן משלמים מס שלא לצורך. אנחנו כאן בדיוק בשביל למנוע את המצב הזה.
 
ניתן לקבל את ההטבה על ידי מילוי טופס בשם "בקשה לקיבוע זכויות לפי סעיף 9א לפקודה" (טופס 161ד) ושליחתו לרשות המיסים. כחלק מהשירות שלנו, נשמח לעמוד לרשותכם במילוי הטופס, וגם בבקשת החזרים רטרואקטיבית (עד 6 שנים).
 
מהי ההטבה?
ניתן להתייחס לפנסיה כעל הכנסה שמקבלים בגיל פרישה, וככזאת - היא חייבת במס. הפנסיה מתחלקת לקצבה מזכה וקצבה מוכרת. קצבה מזכה היא למעשה החלק בפנסיה שמגיע מתשלומי מעסיק או תשלומים מקופת גמל (קרן פנסיה / ביטוח מנהלים).  מנגד, קצבה מוכרת היא תשלומים פטורים ממס שהופקדו לקופות גמל (או קרן פנסיה / ביטוח מנהלים). הקצבה המוכרת פטורה ממס לחלוטין.
 
כל מי שיצא לפנסיה אחרי שנת 2012, יכול לקבל פטור ממס על קצבה מזכה, כשתקרת הפטור עומדתעל סך כ4,155 ש"ח בחודש (נכון ל2019). ניתן לנצל את הפטור הזה החל מגיל פרישה (62 לנשים ו67 לגברים). החישוב הסופי של גובה הפטור תלוי בגורמים שונים, כמו למשל האם נמשכו מענקי פיצויים במהלך שנות העבודה.  
 
למה צריך למלא טופס וההטבה לא מגיעה אוטומטית?
כל אדם הפורש לפנסיה זכאי לסכום כלשהו פטור ממס ("יתרת ההון הפטורה"), והשאלה היא האם לנצל את ההטבה כסכום חד פעמי בעת פרישה או כפטור ממס על הקצבה המזכה. מדובר בבחירה אינדיבידואלית עם השלכות כלכליות משמעותיות. לכן כדאי מאד להתייעץ עם אנשי מקצוע שיכולים להסביר את כל הנקודות אותן צריך לקחת בחשבון על מנת להגיע להחלטה המיטבית למצב האינדיבידואלי שלך. ניתן לחזור מכל החלטה בנוגע לניצול ההטבה (סכום חד פעמי או פטור בקצבאות במהלך השנים) תוך 90 יום בלבד.
 
למלא לבד או עם איש מקצוע?
למרות שהטופס הוא רק עמוד אחד, הוא טומן בחובו שאלות רבות, שיקולים והחלטות שכדאי להתייעץ לגביהן - למשל, בדיקה של פיצויים אותם משכת בעבר, בדיקת גובה ההטבה, האם כדאי לקבל חלק מהסכום עכשיו וכחלק כפטור, מה המשמעות של הפטור על מס ההכנסה על הפנסיה, ועוד ועוד. בדיוק מהסיבה הזאת אנחנו ממליצים לשוחח עם אחד מאנשי המקצוע שלנו על מנת להבין את המשמעויות של כל החלטה שתקבל.
 
באיילון נאמנים נשמח לעזור לך ליהנות מהפרישה כמו שצריך, ולחסוך עשרות ואפילו מאות אלפי שקלים במהלך הפנסיה. אנו עומדים לרשותך במילוי הטופס, ובמידת הצורך בבקשת החזרים רטרואקטיבית (עד 6 שנים). לפרטים נוספים, אנא פנה אלינו כאן >>

מעוניינים לממש את הטבות המס שלכם? השאירו פרטים ונבדוק את זכאותכם

מעוניינים לממש את הטבות המס שלכם? השאירו פרטים ונבדוק את זכאותכם
איך קוראים לך?
מה כתובת המייל שלך?
Phone Pref
מה מספר הטלפון שלך?
Venture Code