חיפוש
פעולות
Skip Navigation Linksעמוד הביתחשוב לדעתביטוח הבריאות שלך ב-2020 - 5 דברים שכדאי לבדוק

ביטוח הבריאות שלך ב-2020 - 5 דברים שכדאי לבדוק

ביטוח בריאות פרטי הוא אחד הביטוחים המבוקשים ביותר, ועם זאת, לא כל אחד יודע בדיוק מה ביטוח הבריאות שלו מכסה. הנה כמה טיפים לבדיקת ביטוחי הבריאות שלך ב - 2020.

 

1. וודא שמסמכי הביטוח הבאים נמצאים ברשותך

 

ברגע שרכשת ביטוח בריאות מחברת ביטוח, אתה אמור לקבל מסמכים המפרטים את הנקודות העיקריות בפוליסת הביטוח שרכשת, את פרטיך האישיים, את סכום הפיצוי, עלות הביטוח, את הצהרת הבריאות שלך ועוד. אז אילו מסמכים בדיוק אמורים להיות ברשותך?

טופס גילוי נאות - מדובר בטופס שמתמצת את הפרטים העיקריים של פוליסת ביטוח הבריאות שלך ואת תנאי הביטוח. באמצעות טופס זה תוכל להשוות בין הפוליסות שברשותך.
דף פרטי הביטוח - רכשת ביטוח בריאות? בדף פרטי הביטוח תמצא פרטים ספציפיים שכוללים את פרטיך האישיים, חריגים אישיים, סוגי הכיסויים הביטוחיים בפוליסה, תקופת ביטוח הבריאות, סכומי הביטוח, סוג הפרמיה וטבלת פרמיות. במידה והצטרפת לביטוח בריאות קבוצתי, דף פרטי הביטוח יכיל מידע שאינו מפורט בטופס הגילוי הנאות.
העתק מטופס ההצטרפות לביטוח - מסמך זה מכיל את תשובותיך בכתב לשאלות שנשאלת על ידי חברת הביטוח לפני רכישת ביטוח הבריאות, שאלות בנוגע להצהרת בריאות למשל. 

2. וודא שקיבלת הודעות ודיווחי חובה מחברת הביטוח


דיווח שנתי מחברת הביטוח - חברות הביטוח חייבות לשלוח לך דיווח, אחת לשנה (עד סוף חודש אפריל), המפרט את עיקרי כיסויי הביטוח הרפואי שלך, כמו גם הסכומים שחוייבת עליהם במהלך אותה שנה.

הודעה על שינויים בתנאי ביטוח בריאות קבוצתי - מבוטח בביטוח בריאות קבוצתי? חברת הביטוח חייבת לשלוח לך הודעה לגבי שינויים שנעשו בתנאי הכיסוי הביטוחי או בסכומי התשלום של הביטוח שלך כתוצאה משינוי בתנאי הביטוח או כתוצאה מחידושו. ההודעה צריכה להימסר לך 30 יום לפני מועד ביצוע השינוי.


 

3. תוכל לבקש הקלה בביטוח בריאות בתנאים שאינם רגילים

 

במידה והתקבלת לביטוח בריאות עם תוספות רפואיות או עם החרגות, כמו פטור של חברת הביטוח מתשלום תגמול ביטוחי, תוכל לפנות לחברה המבטחת בבקשה להקלה בתנאי הקבלה לכיסוי ביטוח הבריאות. במקרה בו התקבלת לביטוח בתנאים מיוחדים וגם במקרה בו נדחית, תוכל לבחון את תנאי הקבלה לביטוח רפואי דומה בחברות ביטוח אחרות. 

4. עובר לביטוח קולקטיבי? שים לב


במידה ויש לך ביטוח בריאות פרטי ונפתחת לך אפשרות להצטרף לפוליסה ביטוח קולקטיבית (עם כניסה למקום עבודה חדש למשל), אל תוותר על בדיקת תנאי הביטוח החדש לפני המעבר. אם תנאי ביטוח מסוימים פחות טובים ופחות מקיפים מאלו שיש ברשותך היום, תוכל לבקש להתקבל לביטוח החדש באותם תנאים שהיו לך קודם.


 

5. בדוק כפל ביטוחי עם רשות שוק ההון 'הר ביטוח'

 

ישראלים רבים לא מודעים לכמות הביטוחים שלהם ולעיתים נוצר מצב של 'כפל ביטוחי' בו למבוטח אחד יש מספר פוליסות ביטוח בחברות שונות על אותו כיסוי. מעבר לעובדה שאין בזה היגיון צרכני, כפל ביטוחי לא יספק לך כיסוי כפול במקרה הצורך.
בעזרת 'הר ביטוח', כלי לבדיקת פוליסות ביטוח שהשיקה רשות שוק ההון של משרד האוצר, תוכל לבדוק את מצב פוליסות הביטוח ולקבל מידע עדכני לגבי פוליסות ביטוח חופפות וכפל ביטוחי.

ניתן כמובן גם להיעזר במנהל תיק הלקוחות שלך באיילון נאמנים או במרכז שירות הלקוחות, שיבדקו עבורך אילו סוגי כיסויים רלוונטיים לך ולמשפחתך וכן לוודא שלא קיים כפל ביטוחי והעלות החודשית הולמת את הכיסויים ומצבך הרפואי.

מעוניין לקבל הצעה לביטוח בריאות פרטי לך או למשפחתך? באיילון נאמנים, נשמח לסייע לך
לפרטים נוספים לחץ כאן >>


אנחנו כאן בשבילך

אנחנו כאן בשבילך
איך קוראים לך?
מה כתובת המייל שלך?
Phone Pref
מה מספר הטלפון שלך?