חיפוש
פעולות
Skip Navigation Linksעמוד הביתמאמרים5 טיפים לסדר בביטוחים שלך לשנה החדשה

5 טיפים לסדר בביטוחים שלך לשנה החדשה

5 טיפים לסדר בביטוחים שלך לשנה הקרובה

 
שנה חדשה בפתח וזה בדיוק הזמן לעשות סדר בביטוחים השונים, אבל ממה להתחיל? לפניך 5 טיפים שיעזרו לך להתחיל את השנה החדשה בראש שקט.
 
 
1. האם ביטוח המשכנתא שלך כולל כיסוי ביטוח דירה מתאימים?

יש לך ביטוח משכנתא אז זה אומר שיש לך גם ביטוח דירה, נכון? אז זהו שלא בטוח. אם יש לך ביטוח משכנתא, זה אומר שהנכס מכוסה מבחינה ביטוחית, כלומר, ההשקעה של הבנק מכוסה, אבל זה לא אומר שהדירה שלך, הבית שלך על כל המשמעויות של הדבר, מכוסה מבחינה ביטוחית.

אם יש לך ביטוח משכנתא אז זה אומר שיש לך ביטוח מבנה למשכנתא. מדובר בביטוח בסיסי אותו הלווה מחויב לרכוש כתנאי סף לקבלת משכנתא. ביטוח המשכנתא מספק כיסוי ביטוחי עבור הבנק בלבד ואיננו כולל פיצוי עבור המבוטח, לעומת הכיסויים הנרחבים שמציע ביטוח דירה בהתאמה אישית. היום ניתן לקבל בתוך 2 דקות, הצעה לביטוח דירה, שכוללת ביטוח מבנה, ביטוח תכולה או ביטוח משולב של מבנה + תכולה, לפי הצרכים האישיים שלך.


2. האם הילדים מבוטחים בביטוח בריאות מתאים?
 
יש שלושה סוגי ביטוחי בריאות שונים לילדים: ביטוח מחלות קשות, ביטוח תאונות אישיות וביטוח סיעודי. המשותף לביטוחים הללו הוא שכלל שרוכשים אותם מוקדם יותר, כך הם זולים יותר. הסיבה לכך היא שככל שגיל המבוטח צעיר יותר, כך הסיכון שלוקחת על עצמה חברת הביטוח יורד.

ביטוח בריאות פרטי רכישת ביטוח בריאות לילדים הכולל השתלות וניתוחים בחו"ל, יכולה לחסוך מהמשפחה עוגמת נפש רבה ולייתר את החיפוש המתיש אחר מקורות מימון, כמו גם את ההמתנה הארוכה להשתלת איברים, מה שיכול בסופו של דבר להציל חיים.

3. לעשות סדר בביטוחי החיים (ריסק)

ריסק הוא כיסוי ביטוחי אשר מעניק למוטבים שנקבעו מראש, סכום כסף חד פעמי במקרה מוות של המבוטח. בביטוח החיים, בניגוד לקרנות הפנסיה למשל, המוטבים אינם חייבים להיות היורשים החוקיים של המבוטח (כלומר, בני משפחתו). ברכישת ביטוח חיים, כל חוב שמשאיר המבוטח לאחר מותו, מוגן מניכוי חובות. המשמעות היא שהחובות הללו לא ינוכו באופן אוטומטי מתכניות החיסכון ומהנכסים של המבוטח והכוח להחליט עובר לידיהם של יקיריו.
 
 
4. לעשות סדר בביטוחי בביטוחי הרכב-

ביטוח הרכב שלך מתחדש בכל שנה, אבל האם הכיסוי הביטוחי שמעבר לביטוח החובה הבסיסי מספיק עבור הצרכים שלך ושל משפחתך?

ביטוח צד ג' - ביטוח צד ג' מגן על הנהג המבוטח במקרה של תאונה שנגרמה באשמתו בכך שהוא מכסה את הנזק שנגרם לצד שלישי - כלומר, לרכב אחר או לרכוש שנפגע (גדר, רמזור, מבנה וכו'), בהתאם לתנאי הביטוח. ביטוח צד ג' זול יותר מהביטוח המקיף והוא יכול להשתלם למי שמחשיב את עצמו כנהג זהיר במיוחד, למי שנוהג על רכב דו גלגלי שעלויות הביטוח המקיף עשויות להיות גבוהות ולמי שנוהג ברכב ישן במיוחד שגם עלויות הביטוח המקיף שלו עשויות להיות יקרות.

ביטוח מקיף - בשונה מביטוח צד ג', ביטוח מקיף מספק כיסוי ביטוחי לנזק שנגרם לרכב שלך, בנוסף לכיסוי הנזק עבור צד ג'. הביטוח המקיף מספק לך כיסוי ביטוחי גם במקרים של נזקי רכוש בעקבות נזקי טבע, אש, ברק, שטפונות, סערה וגניבה, בהתאם לפוליסה שנרכשה. במידה ואין לך ביטוח חובה, כל כיסוי נזק שנגרם לרכב שלך כתוצאה מתאונה או מכל סיבה אחרת, ייצא מהכיס שלך. במידה ואין לך ביטוח מקיף או צד ג', גם הנזקים שנגרמו לרכב הנפגע ייצאו מכיסך. הדבר נכון גם לגבי מקרים של נזק שמשות.


5. בדוק כפל ביטוחי עם רשות שוק ההון 'הר ביטוח'

מצב של 'כפל ביטוחי' הוא מצב נפוץ בארץ. ישראלים רבים אינם מודעים לכמות הביטוחים שברשותם, כך שבמקרים רבים יש להם מספר פוליסות ביטוח דומות בחברות ביטוח שונות. אין סיבה להחזיק בשני ביטוחים - זה לא חסכוני וזה לא יעיל, שכן במקרה הצורך לא ניתן להשתמש בשניהם במקביל.

ישראלים רבים לא מודעים לכמות הביטוחים שלהם ולעיתים נוצר מצב של 'כפל ביטוחי' בו למבוטח אחד יש מספר פוליסות ביטוח בחברות שונות על אותו כיסוי. מעבר לעובדה שאין בזה היגיון צרכני, כפל ביטוחי לא יספק לך כיסוי כפול במקרה הצורך.

שיטה טובה לבדוק מצב של כפל ביטוחי היא בעזרת 'הר ביטוח', כלי לבדיקת פוליסות ביטוח שהשיקה רשות שוק ההון של משרד האוצר. בחיפוש פשוט ניתן לקבל תמונת מצב ברורה בנוגע לפוליסות הביטוח שלך, לקבל מידע עדכני על פוליסות ביטוח חופפות וכמובן על כפל ביטוחי.

מנהל תיק הלקוחות שלך באיילון נאמנים או מרכז שירות הלקוחות, ישמחו לבדוק עבורך אם קיים כפל ביטוחי, לוודא שהעלות החודשית אותה אתה משלם הולמת את הכיסויים ואת מצבך כמבוטח.

מעוניין לקבל הצעה לביטוח בריאות פרטי לך או למשפחתך? באיילון נאמנים, נשמח לסייע לך
לפרטים נוספים לחץ כאן >>

למידע נוסף והצטרפות השאירו פרטים

למידע נוסף והצטרפות השאירו פרטים
איך קוראים לך?
מה כתובת המייל שלך?
Phone Pref
מה מספר הטלפון שלך?
Venture Code