חיפוש
פעולות
Skip Navigation Linksעמוד הביתמאמריםמתחדשים לקראת האביב: מסלולי החיסכון וההשקעה שהכי כדאי לך להכיר

מתחדשים לקראת האביב: מסלולי החיסכון וההשקעה שהכי כדאי לך להכיר

מדי שנה כדאי לבדוק את תיק ההשקעות ולשקול להוסיף מוצרים פיננסיים מעניינים. למי שעדיין אין מוצרי חיסכון מעבר לפנסיה, זהו זמן מצוין להתחיל. אספנו עבורך שלושה מסלולי השקעה וחיסכון ששווה להכיר.

 

פסח ועמו האביב מביאים עמם תחושת התחדשות, חופש ולבלוב. יחד עם ניקיונות הבית יש גם רצון לעשות סדר ושינויים בתחומים אחרים בחיים, בין היתר התחום הפיננסי. במאמר זה נסקור 3 מסלולי חיסכון והשקעה כדי לעשות לך סדר בתיק ההשקעות. במידה ואין לך עדיין חסכונות  - זאת הזדמנות מצוינת להתחיל ממש עכשיו, במיוחד אם יש לך סכום כסף שיושב בבנק וצובר ריבית אפסית.

 

חשוב לזכור שחיסכון הוא לא רק לטווח ארוך או לעת פרישה. אפשר לחסוך לחופשה משפחתית, רכישת רכב חדש, שיפוץ הבית, לימודים, ועוד ועוד. כדי לחסוך לאירועים והוצאות המתוכננים לשנים הקרובות, חשוב לשלב מכשירי חיסכון והשקעה לטווח קצר ובינוני, יחד עם החיסכון הפנסיוני. שלושה מכשירי חיסכון והשקעה לטווח קצר שכדאי להכיר הם קופת גמל להשקעה, פוליסות חיסכון, והשקעות חברתיות (P2P). שלושת המוצרים האלו צוברים תשואה (ריבית דריבית) במהלך השנים, ומציעים יתרונות רבים לחוסכים:

 

קופות גמל להשקעה

קופות הגמל להשקעה (קופ"ג) אושרו על ידי משרד האוצר ב2016 כדרך לעודד חיסכון לטווח קצר, בינוני ולמי שבוחר בכך - גם כחיסכון נוסף לפרישה. קופ"ג מציעות גמישות מרבית, היות וניתן לפדות את הכסף בכל נקודת זמן, ולא רק בפנסיה.

היתרונות המרכזיים בקופת גמל להשקעה הם:

·         השקעה בשוק ההון: הכספים מושקעים בשוק ההון ומנוהלים על ידי מוסד פיננסי מהימן ומקצועי, אין צורך לנהל או להתעסק עם הקופה בעצמך

·         מסלולים שונים: ניתן לבחור מבין מסלולי השקעה מגוונים ולשלב ביניהם, בהתאם לרמת הסיכון/סולידיות המועדפת עליך

·         מעבר מסלולים פשוט: ניתן לעבור מסלולים תוך 3 ימי עסקים מבלי לשלם קנס/ליצור אירוע מס

·         ניוד ללא קנס: ניתן לנייד את הכספים מחברה לחברה - אין קנסות, לא נוצר אירוע מס

·         נזילות גבוהה: ניתן למשוך את החיסכון בכל עת ללא קנסות משיכה/יציאה באף נקודת זמן

·         הטבות מס: מי שיבחר לשמור על החיסכון עד לפנסיה ולקבל אותו כקצבה בהגיעו לגיל 60, יהיה פטור לחלוטין מתשלום מס רווח הון, מי שיבקש לשחרר את כל החיסכון כסכום הוני ישלם 25% מס רווח הון

·         סכום התחלתי: ניתן לפתוח קופת גמל להשקעה החל מכל סכום, אין מינימום התחלתי

·         מעבר בין דורי: ניתן למנות מוטבים

·         תקרת הפקדות: ניתן להפקיד רק עד 70,000 ש"ח בשנה קלנדרית, לכל אדם במשפחה (כולל ילדים)

 פוליסת חיסכון

פוליסת חיסכון גם היא מציעה חיסכון נזיל, לטווח קצר, בינוני וארוך. בניגוד לקופ"ג, אין הטבות מס לעת פרישה, אך ישנם יתרונות אחרים המפצים על כך:

·         השקעה בשוק ההון: בדיוק כמו בקופת הגמל, הכספים מושקעים בשוק ההון ומנוהלים על ידי מוסד פיננסי מהימן ומקצועי, אין צורך לנהל או להתעסק עם הקופה בעצמך

·         השקעה בנכסים לא סחירים: בניגוד לקופת הגמל, הפוליסות מציעות השקעה בנכסים לא סחירים בארץ ובחו"ל, אלמנט המוסיף יציבות, פיזור סיכונים וגיוון במסלולי ההשקעה. ניתן לבחור מבין מסלולי השקעה רבים ולשלב אותם על מנת ליצור מסלול אישי בהתאם לרמת הסיכון/סולידיות המועדפת על כל חוסך

·         תקרת הפקדות: בניגוד לקופת הגמל, אין תקרה להפקדות

·         מעבר מסלולים פשוט: ניתן לעבור מסלולים מבלי לשלם קנס/ליצור אירוע מס

·         נזילות גבוהה: ניתן למשוך את החיסכון בכל עת ולשלם 25% מס רווח הון על הרווח הריאלי שנצבר, כאשר אין קנסות משיכה/יציאה באף נקודת זמן

·         ניוד: לא ניתן לנייד את הפוליסה מחברה לחברה

 

השקעות חברתיות (P2P)

השקעה חברתית, או לעיתים גם נקראת הלוואה חברתית, היא בעצם האפשרות שלך להיות בנק ולהלוות לאדם כלשהו או לעסק קטן/בינוני כספים בתמורה לתשואה יפה (נכון להיום כ- 5.7%). החיבור הזה נעשה על ידי גוף פיננסי גדול בפלטפורמה דיגיטלית. היתרונות בהשקעות חברתיות הם רבים:

 

·         החזר השקעה: השקעה עם תשואה יפה ועמלות נמוכות

·         הטבות מס: ישנו מיסוי נמוך לרווחים (15% במקום 25%)

·         מסלולי השקעה: גישה למאות ואלפי לווים, פיזור השקעה, בחירת מסלולים בהתאם לרמת הסיכון\סולידיות המועדפת על כל משקיע

·         החזר חודשי נוח: ישירות לחשבון הבנק שלך

·         ביטחון: כספים מושקעים במסלול 100% בטוחות (שעבודים בשם ועבור המלווים \  הפקדת מזומן בחשבון הנאמנות לטובת המשקיעים במקרה של איחור בהחזר להלוואה)

·         מהימנות: ליווי של גוף פיננסי גדול, ניהול מקצועי

·         נוחות: פלטפורמה דיגיטלית מתקדמת, מאובטחת וחכמה עם אפשרויות אוטומטיות וללא התעסקות מיותרת

·         נזילות גבוהה: ללא עלויות משיכה \ קנסות יציאה

·         בחירת תחום ההלוואה: בניגוד לקופ"ג ופוליסות חיסכון, ניתן לבחור את תחום ההשקעה בעצמך (למשל, רכב, בתי חולים, נדל"ן, אנרגיה ירוקה, מיזמים חברתיים, ועוד)

  

 

מסלול החיסכון וההשקעה המתאים במיוחד עבורך

במאמר זה סקרנו שלושה מסלולי חיסכון והשקעה לטווח קצר ובינוני: קופת גמל להשקעה, פוליסות חיסכון, והשקעות חברתיות. לכל מוצר יתרונות וחסרונות, וכמובן שניתן לשלב בין המוצרים בשביל למצוא את תמהיל החיסכון המושלם עבורך ועבור משפחתך. נשמח לעמוד לשירותך עם מידע נוסף על מנת להתאים מסלול מדויק לצרכים שלך.

לפרטים וקבלת הצעה משתלמת, ניתן למלא את הפרטים בטופס או ליצור קשר 

רוצים להתחיל לחסוך או להשקיע?

רוצים להתחיל לחסוך או להשקיע?
איך קוראים לך?
מה כתובת המייל שלך?
Phone Pref
מה מספר הטלפון שלך?