חיפוש
פעולות
Skip Navigation Linksעמוד הביתמאמריםהורה לילדים, בדקת שסכום ביטוח החיים שלך מספיק?

הורה לילדים, בדקת שסכום ביטוח החיים שלך מספיק?

מי מאתנו אינו רוצה לחיות חיי נצח? ואם לא נצח, חיים בריאים ונטולי דאגות.
בפנטזיה זה נשמע נהדר, אבל הרי כולנו מציאותיים ויודעים כי החיים מזמנים לנו הפתעות רבות ולחלקן כדאי להתכונן מבעוד מועד.

אם אתה בעל משפחה ובפרט הורה לילדים, יצא לך ודאי לחשוב לא פעם מה יקרה אם חס וחלילה יקרה אסון וילדיך יוותרו ללא אב או אם. מעבר לכאב העצום ושברון הלב, יש דבר אחד לפחות שבו ביכולתך לשלוט – ניתן לחסוך מהם דאגה כלכלית והתמודדות עם מותו של הורה שגם פרנס אותם ודאג לכל מחסורם.

ביטוח חיים למקרה מוות (ריסק) הוא ביטוח מוכר ונפוץ ולא בכדי. זהו הביטוח היחיד שאיננו רוכשים עבור עצמנו אלא להגנה כלכלית עבור בני משפחתנו. רכישת ביטוח חיים עם כיסוי ביטוחי למקרה מוות, תבטיח פיצוי כספי לשאריך (בדרך כלל בן/בת זוג או הילדים) בסכום חד פעמי או כהכנסה קבועה, במטרה להחליף את ההכנסה שלך. את ביטוח החיים ניתן לרכוש כהכנסה קבועה למשפחה ,עם כיסוי לתקופה קצובה בזמן או כביטוח המעניק כיסוי חד פעמי. ניתן לרכוש ביטוח זה גם למקרים של אובדן כושר עבודה.

קיימים שני סוגים של ביטוח חיים למקרה מוות: ביטוח חיים למקרה מוות (ריסק טהור), בו חברת הביטוח תשלם לשאריך את סכום הביטוח לאחר מותך, חס וחלילה, לאורך תקופת הביטוח בלבד. הסוג השני, ביטוח חיים למקרה מוות ריסק עם מרכיב חיסכון, משלב בין הסכום שיתקבל לאחר מותך לבין החיסכון לגיל הפרישה.

החלטת לרכוש ביטוח חיים למקרה מוות, או שיש לך כזה? כיצד תדע שסכום הביטוח שרכשתם יספיק לשאריך?

כהורה לילדים, עליך להתחשב בפרמטרים שונים לצורך קביעת סכום הביטוח המיטבי עבור משפחתך. ככל שילדיך צעירים יותר, כך סכום הביטוח שתרצה לרכוש עבורם יהיה גבוה יותר, על מנת שיוכל לספק להם משענת כלכלית לאורך שנות חייהם, לצד רכישת השכלה, תשלום על חתונה ורכישת דירה. אם ילדיך בוגרים יותר ואולי כבר בעלי משפחה, יכול להיות שיש לך חסכונות או הכנסות נוספות בהם תוכל להתחשב.

באופן כללי, בבואך לחשב את סכום הביטוח הרצוי, עליך לקחת בחשבון את גובה הכנסתך, גילך וגיל ילדיך, מהו האחוז מהכנסתך אותו תרצה להעניק לידיך כקצבה ולאורך כמה שנים. לדוגמה, אם הכנסתך נטו עומדת על 12,000 ₪, אך אתה מניח שילדיך יוכלו להסתפק ב-80% מכך, היינו ב-9,600 ₪ ובהתחשב בגילם הנוכחי הם יזדקקו לקצבה זו לאורך 20 שנה, הרי שסכום הביטוח הרצוי לך הוא 1,730,985 ₪. לקביעת גובה הביטוח לרכישה מומלץ להיוועץ עם מומחה, אשר ייקח בחשבון פוליסות נוספות הקיימות ברשותך המשלבות מרכיב ריסק ויאיר את עיניך לגבי פרמטרים נוספים אותם מומלץ שתיקח בחשבון.

איילון נאמנים מתמחה בביטוחי חיים ותוכל להתאים עבורך את סכום ביטוח החיים הנכון עבורך.

אנחנו כאן בשבילך

אנחנו כאן בשבילך
איך קוראים לך?
מה כתובת המייל שלך?
Phone Pref
מה מספר הטלפון שלך?