חיפוש
פעולות
Skip Navigation Linksעמוד הביתמאמריםהשריפה הותירה משפחות חסרות כל? הביטוח שיעזור לך לישון טוב יותר בלילה

השריפה הותירה משפחות חסרות כל? הביטוח שיעזור לך לישון טוב יותר בלילה

בשריפה שהתחוללה במושב מבוא מודיעים במאי, 40 מתוך 50 הבתים שבמושב נשרפו כליל. התושבים נכנסו לבתיהם ונדהמו לגלות שדבר לא נשאר מהשריפה מלבד אפר, ובלית ברירה פנו לעזרה מקרוביהם, בחיפוש אחר תקציב שיעזור להם להשתקם מהחורבן.

שריפה היא תסריט בלהות, ואף אחד מאיתנו לא היה רוצה למצוא את עצמו בתסריט כזה, עם זאת – שריפות מתרחשות בישראל מדי שנה, אם בשל נרות שבת שהתלקחו, סיגריה שלא כובתה כראוי, מדורה שהחום ליבה אותה, או משחק ילדים שהסתיים באסון. כיצד אפשר להתגונן מפני תרחיש שכזה?

ביטוח מבנה ותכולה – אתם חייבים את זה לעצמכם

ברוב המקרים, הדירה שלכם היא הנכס היקר ביותר בו אתם מחזיקים. כך גם תכולת הבית – הריהוט, מכשירי החשמל השונים, המטבח, הסלון. ביטוח מבנה ותכולה מבטח אתכם במקרה של אסון כמו שריפה, פריצה לבית, רעידת אדמה או נזקי מים ואינסטלציה – כך שלא תישארו חסרי כל, ותרגישו בטוחים שבכל מקרה, אתם זכאים לקבל כיסוי ביטוחי, סכום כסף מכובד שאיתו תוכלו להתחיל מחדש.

ביטוח הדירה מורכב משני חלקים, ביטוח מבנה וביטוח תכולה, ניתן לרכוש כל אחד מהם בנפרד, או את שניהם ביחד.

ביטוח מבנה – מה כלול בביטוח הזה?

פוליסת ביטוח המבנה מכסה נזקים שנגרמים למבנה עצמו. במידה ויש לכם משכנתא על הדירה, אתם מחויבים בביטוח מבנה על ידי הבנק. סכום ביטוח המבנה כולל את עלות בניית הדירה, אבל אינו כולל ערך הקרקע (משום שגם במקרה של שריפה או רעידת אדמה, חלילה – הקרקע שלכם נותרת כפי שהיא).

אגב, ביטוח המבנה מבטח לא רק את המבנה עצמו, אלא גם מרפסות, צנרת, מיזוג אוויר, מערכות סולאריות לחימום מים, שערים, גדרות ומתקני תקשורת. 

לא רק הקנקן... גם מה שבתוכו

ביטוח המבנה הוא אמנם חשוב ובסיסי ביותר, אבל אין לזלזל גם בביטוח התכולה – אנשים שאיבדו את בתיהם בשריפה צריכים בעצם להתחיל מחדש, לקנות את כל הריהוט, מכשירי החשמל למטבח ולבית, הארונות, המיטות, המשחקים. לכן, גם את תכולת הבית מומלץ לבטח, ולבקש מחברת הביטוח סקירה ורישום מסודר של תכולת הבית שלכם.

כמובן, אם יש לכם דברי ערך כמו תכשיטים יקרים, מחשבים ניידים, מכשירי חשמל או רהיטים יקרים – כדאי שתוודאו שהפוליסה מכסה את הערך שלהם.

ומה אם נגרם נזק לבית של השכן?

קיים ביטוח נוסף שכדאי לקחת בחשבון למקרה של שריפה – ביטוח צד ג'. כך למשל, אם חלילה, פרצה שריפה בדירה שלכם – וכתוצאה מכך דירתו של השכן ניזוקה, הוא יכול לתבוע מכם פיצויים. במידה ואתם מבוטחים בביטוח צד ג' אתם מכוסים מפני תשלום פיצויים כאלו, שיכולים להגיע לסכומים גבוהים ויקרים מאד.

באיילון נאמנים סוכנות לביטוח בע"מ, נשמח לעמוד לרשותך ולהציע פוליסות מבנה ותכולה משתלמות ומקיפות, שיבטיחו לך ראש שקט וביטחון – שערך הבית והתכולה מכוסים.

 

לפרטים וקבלת הצעה משתלמת, ניתן למלא את הפרטים בטופס או ליצור קשר 

למידע נוסף והצטרפות השאירו פרטים

למידע נוסף והצטרפות השאירו פרטים
איך קוראים לך?
מה כתובת המייל שלך?
Phone Pref
מה מספר הטלפון שלך?