חיפוש
פעולות
Skip Navigation Linksעמוד הביתמאמריםהחיסכון הפנסיוני שלך ב-2020

החיסכון הפנסיוני שלך ב-2020

5 דברים שחשוב לוודא ב- 2020 לגבי החיסכון לפנסיה שלך

 
החיסכון הפנסיוני הוא כנראה לא דבר שמעסיק אותך ביום - יום, אבל האם אתה יודע כמה כסף אתה צפוי לקבל, או מה רמת הסיכון במסלול ההשקעה למשל? אספנו עבורך 5 דברים שכדאי לבדוק בנוגע לחיסכון שלך לפנסיה ב- 2020.
 
מעבר לעובדה שגיל הפרישה בארץ ובעולם ממשיך לעלות, התפיסה החברתית, הפסיכולוגית והתרבותית של תעסוקה בכלל ועבודה בפרט, הופכת את הפנסיה למן דבר אמורפי ורחוק מאוד. אתה יודע שתגיע באיזה שהוא שלב אך רבים מעדיפים להדחיק את המחשבה הזו ולא לעסוק בה, דבר שעלול לפגוע בהם בעתיד.
 

1. בדוק מה התשואה שהפנסיה שלך משיגה

באופן כללי ניתן לומר שככל שהתשואה גדולה יותר, כך כמות הכסף שתצבור עד הפנסיה תגדל גם כן. ככל שאחוזי התשואה של הפנסיה שלך יהיו נמוכים, כך תצבור פחות כסף. כמה פחות? כזו שיכולה להגיע למאות אלפי שקלים במצטבר, ושל מאות שקלים בתשלום הפנסיה החודשית שתקבל.
על מנת לבדוק מה התשואה האישית של החסכונות שלך לפנסיה (ביטוחי מנהלים, קרנות פנסיה וקופות גמל), ניתן להיעזר באנשי המקצוע של איילון נאמנים או בדו"חות השנתיים אותם המתקבלים מחברת הפנסיה שלך. את התשואה הכללית שעשתה חברת הביטוח הפנסיוני שלך, ואת השוואת התשואה שלה אל מול חברות אחרות בארץ ובעולם, תוכל לגלות באמצעות מערכת פנסיה נט של רשות שוק ההון. 
 

2. וודא שמסלול הביטוח מתאים לסטטוס שלך בחיים

כיסויי ביטוח החיים, לצד החיסכון לפנסיה, מיועדים לתשלום קצבת נכות או קצבת שארים, שאתה או בני משפחתך תקבלו במקרה של נכות או מוות. ישנם לא מעט מסלולי ביטוח וחשוב לוודא אחת לתקופה שמסלול הביטוח וסכומי הביטוח שלך מתאים לך ולמשפחתך
לא כל מסלול ביטוחי מתאים לכל אחד, ולא כל מסלול ביטוחי מתאים לכל שלב בחיים. ישנם מסלולים המתאימים לסטטוסים שונים בחיים- שינויים כמו חתונה, לידה או גירושין משנים את הצרכים הביטוחים שלך ודרושים חישוב מסלול ביטוחי מחדש. על מנת לשנות את סוג הכיסוי, תוכל לפנות אלינו.
 

3. בדוק מה מסלולי ההשקעה של הפנסיה שלך

מסלולי ההשקעה הם נושא שמבוטחים רבים כלל לא עוסקים בו, אבל מדובר באחד האלמנטים המשפיעים ביותר על התשואה של הפנסיה שלך. ביטוחי מנהלים, קרנות הפנסיה וקופות הגמל מציעות מגוון מסלולי השקעה, כשכל מסלול הוא בעל אופי השקעה משלו, מה שמשפיע על רמת חשיפת המניות לנכסי סיכון.
 
מסלול השקעה של קופת גמל מנייתית עשויה להיות עם פוטנציאל תשואה גבוה יותר מקופת גמל סולידית, ועם זאת, בטווח הקצר קיים דווקא סיכון להפסדים כתוצאה מתנודות בשוק ההון. את מסלול ההשקעה של קרן הפנסיה מומלץ לעשות עם סוכן הביטוח המקצועי שלך, כך שתוכלו לבדוק יחד את התאמתו של המסלול לטווח ההשקעה, ולא פחות חשוב, לאופי ולרצון הלקוח.
 

4. בדוק מה היקף החיסכון הצפוי

האם הפנסיה שלך תספיק לך בגיל פרישה? כדי לקבל הערכה לגבי היקף החיסכון הפנסיוני שלך, תוכל להיעזר במנהל תיק הלקוחות שלך.
השאיפה היא שההכנסה החודשית מסכום הפנסיה החודשי שתקבל, תהיה דומה להכנסה החודשית מהמשכורת שלך, אך הדבר לא תמיד מתאפשר. בדיקת היקף הפנסיה יכולה לסייע לך להחליט האם לפתוח חיסכון נוסף במסגרת אחרת או לבחון שינוי במסלול הביטוח הפנסיוני שלך, על מנת להגדיל את החיסכון לפנסיה.


5. הימנע ממשיכת כספי פיצויים מקרן הפנסיה

משיכת כספי הפיצויים של קרן הפנסיה יכולה להקטין את היקף הפנסיה בכ - 35% לעומת מבוטח שלא משך את כספי הפיצויים. ישנם רגעים בחיים בהם הפיתוי הוא גדול וחיסכון הפנסיוני נראה כמו מקור מימון אטרקטיבי ונגיש, אך בטווח הארוך משיכת כספי הפיצויים עשויה לפגוע בחיסכון שלך.
 
אחת לתקופה, מומלץ לבחון את הנושאים הללו יחד עם מנהל התיק הפנסיוני שלך באיילון נאמנים. איילון נאמנים מסייעת ללקוחותיה לוודא שהחיסכון הפנסיוני שלהם הוא המיטבי ביותר עבורם . לייעוץ והכוונה מקצועיים לחץ כאן >>
 
 

למידע נוסף והצטרפות השאירו פרטים

למידע נוסף והצטרפות השאירו פרטים
איך קוראים לך?
מה כתובת המייל שלך?
Phone Pref
מה מספר הטלפון שלך?
Venture Code